23.02.2020

Polacy pokonali mistrzów świata – Hiszpanię!

Rewelacyjny mecz Biało-Czerwonych w Hiszpanii! Polscy koszykarze, sponsorowani przez Suzuki Motor Poland, pokonali w Saragossie aktualnych mistrzów świata 80:69 w kwalifikacjach do EuroBasketu 2021.

Gospodarze weszli bardzo dobrze w to spotkanie - po trafieniu Javiera Beirana było już 9:2. Sytuację Biało-Czerwonych poprawiał A.J. Slaughter, ale naszemu zespołowi ciągle brakowało skuteczności. Kadra dość szybko wzięła się za odrabianie strat, po zagraniu Michała Sokołowskiego zbliżyli się na zaledwie punkt, a do remisu doprowadził później Aaron Cel. Trójka Slaughtera dawała nawet przewagę, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:35!

A.J. Slaughtera był nie do zatrzymania i sprawiał, że to Polacy ciągle utrzymywali prowadzenie. Do ataku włączył się również Tomasz Gielo, a po jego rzucie z dystansu różnica wzrosła aż do dziewięciu punktów. Biało-Czerwoni ciągle imponowali w obronie, a sporo dodawali też rezerwowi. Po 30 minutach było 65:55. Czwartą kwartę od trójki rozpoczął Aaron Cel, a to dawało sporo spokoju naszej ekipie. Zespół trenera Mike’a Taylora zaczęła kontrolować wydarzenia na parkiecie, a Hiszpanie mieli coraz więcej problemów z konstruowaniem akcji ofensywnych. Dużo energii ponownie dawał Balcerowski, a dzięki kolejnej akcji Slaughtera przewaga wynosiła już 15 punktów. Mistrzowie świata walczyli do samego końca, ale nie byli w stanie odrobić takich strat. Ostatecznie Polacy zwyciężyli 80:69.

To wielkie osiągnięcie reprezentacji Polski - po raz ostatni pokonali Hiszpanię w 1972 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium.

Suzuki Motor Poland, jako Sponsor Główny Reprezentacji Polski, trzyma kciuki za Kadrę w kolejnych meczach kwalifikacyjnych.

08.03.2024

Suzuki Moto Szkoła już po raz osiemnasty!

Z ogromną przyjemnością anonsujemy kolejny, już osiemnasty (!) sezon Suzuki Moto Szkoły. Cykl szkoleń dla właścicieli motocykli marki z Hamamatsu zaczynamy w drugiej połowie maja.

Dowiedz się więcej
28.02.2024

1 marca w Poznaniu finał drugiej edycji Suzuki Moto Road Show

1 marca o godz. 17.00 w poznańskim salonie motocyklowym V Cruiser przy ul. Bułgarskiej 65a zakończymy tegoroczną edycję Suzuki Moto Road Show 2024.

27.02.2024

Nowe silniki zaburtowe Matt Black Series

Podczas targów Miami Boat Show zaprezentowano nową rodzinę silników Matt Black Series.

27.02.2024

Polscy pięściarze pokonali reprezentantów Azerbejdżanu

Choć większość obstawiała zwycięstwo pięściarzy Azerbejdżanu, to jednak większość pojedynków wygrali reprezentanci Polski.